Odzyskiwanie danych z dyktafonu

Odzyskiwanie danych z dyktafonu to również temat którym zajmujemy się w SGdata. Jak wszelkiego rodzaju urządzeniami opartymi o pamięci flash, w tym również odzyskujemy dane z rejestratorów dźwięku.

Uszkodzony dyktafon, zalany dyktafon, czy nagrania usunięte to najczęstsze przypadki utraty danych z rejestratora dźwięku. Jedyne czego na pewno nie jesteśmy w stanie odzyskać to nagrania, które zostały nadpisane. Całą resztę chętnie diagnozujemy i podejmujemy się próby odzyskania danych.

Odzyskiwanie danych z dyktafonu
Odzyskiwanie danych z dyktafonu

Jakie najczęściej przypadki otrzymujemy?

Najczęstsze przypadki jakie do nas trafiają to uszkodzone fizycznie urządzenia do rejestracji dźwięku. Połamane elektroniki, często uszkodzone pady pamięci. Ale również nagrania usunięte. Zła wiadomość w przypadku tych ostatnich, to jeśli nagrania zostały już nadpisane nowymi danymi – nie ma możliwości odzyskania ich.
Mamy nawet na naszym kanale na Youtube film z jednym z przypadków uszkodzenia fizycznego:

Film o odzyskiwaniu danych z dyktafonu

Odzyskiwanie danych z dyktafonu

Wszelkiego rodzaju dyktafony działają na zasadach takich samych jak inne pamięci flash: pendrive, karty pamięci, a nawet te w telefonach. W przypadku uszkodzonych w nienaprawialny sposób urządzeń lub takich, w których stan pamięci nie pozwala na przeniesienie do sprawnego urządzenia i uruchomienie z ważnymi danymi, pozostaje odczyt bezpośrednio z pamięci. Następnie korekcja błędów ECC i poskładanie w logiczną całość i jeśli jest taka możliwość, odtworzenie oryginalnych nazw nagrań.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi odzyskiwania danych z dyktafonu, skontaktuj się z nami tu: https://sgdata.pl/kontakt/

Lub od razu wypełnij formularz zlecenia i wyślij nośnik na bezpłatną ekspertyzę: Formularz

Na naszym profilu na Facebooku czasem zdarzają się ciekawe przypadki, jak na przykład odzyskanie danych z dyktafonu schowanego w listwie zasilającej: https://www.facebook.com/sgdata/

Odzysk danych z uszkodzonego dyktafonu
Odzysk danych z uszkodzonego dyktafonu
Call Now Button