Odzyskiwanie danych z dyktafonu to również temat którym zajmujemy się w SGdata. Jak wszelkiego rodzaju urządzeniami opartymi o pamięci flash, w tym również odzyskujemy dane z rejestratorów dźwięku.
Uszkodzony dyktafon, zalany dyktafon, czy nagrania usunięte to najczęstsze przypadki utraty danych z rejestratora dźwięku. Jedyne czego na pewno nie jesteśmy w stanie odzyskać to nagrania, które zostały nadpisane. Całą resztę chętnie diagnozujemy i podejmujemy się próby odzyskania danych.
Jakie najczęściej przypadki otrzymujemy?
Najczęstsze przypadki jakie do nas trafiają to uszkodzone fizycznie urządzenia do rejestracji dźwięku. Połamane elektroniki, często uszkodzone pady pamięci. Ale również nagrania usunięte. Zła wiadomość w przypadku tych ostatnich, to jeśli nagrania zostały już nadpisane nowymi danymi – nie ma możliwości odzyskania ich.
Mamy nawet na naszym kanale na Youtube film z jednym z przypadków uszkodzenia fizycznego:
Odzyskiwanie danych z dyktafonu
Wszelkiego rodzaju dyktafony działają na zasadach takich samych jak inne pamięci flash: pendrive, karty pamięci, a nawet te w telefonach. W przypadku uszkodzonych w nienaprawialny sposób urządzeń lub takich, w których stan pamięci nie pozwala na przeniesienie do sprawnego urządzenia i uruchomienie z ważnymi danymi, pozostaje odczyt bezpośrednio z pamięci. Następnie korekcja błędów ECC i poskładanie w logiczną całość i jeśli jest taka możliwość, odtworzenie oryginalnych nazw nagrań.
Jeśli chcesz skorzystać z usługi odzyskiwania danych z dyktafonu, skontaktuj się z nami tu: https://sgdata.pl/kontakt/
Lub od razu wypełnij formularz zlecenia i wyślij nośnik na bezpłatną ekspertyzę: Formularz
Na naszym profilu na Facebooku czasem zdarzają się ciekawe przypadki, jak na przykład odzyskanie danych z dyktafonu schowanego w listwie zasilającej: https://www.facebook.com/sgdata/